Novinky

Atypické riešenia zo zahraničia v MAMAPAPA

Atypické riešenia zo zahraničia v MAMAPAPA

Radi prinášame na Slovensko atypické riešenia. Často sa inšpirujeme v zahraničí tak, ako aj pri bytovom dome MAMAPAPA. Nosné stĺpy na tejto stavbe plnia okrem potrebnej statickej funkcie aj estetickú úlohu. Milo sme ich zakomponovali do názvu MAMA a PAPA, ktorý sme umiestnili na bytovom dome. Podčiarkli sme tým charakter projektu. Nápis je na výšku celého podlažia a nachádza sa za ním komunitné centrum, ktoré dotvára charakter objektu. Toto výrazné logo nahrádza nosné prvky a oddeľuje dvor od ulice. Písmená sú zhotovené zo železobetónu, a budú povrchovo upravené odolným farebným náterom.
 
Podobné riešenie máme už zrealizované v našej administratívnej budove Wallenrod, sídliacej na Mickiewiczovej ulici. Písmeno „W“ skrýva v sebe nosné časti  a funkčné náležitosti ako elektrický vrátnik. Nachádza sa pri vchode do garáže budovy, kde oddeľuje jazdné pruhy.
 
Odpozorovali sme niekoľko podobných atypických riešení v iných európskych mestách, napr. v múzeu „Museo De Bellas Artes De Castellón“ v Španielsku. Písmená použili tiež na budove vysokej školy „City and Islington College“ v Londýne. V hlavnom meste Anglicka sme našli aj detské centrum „Lowther Children’s Centre“, ktoré je pokrokové nielen holistickým prístupom k vzdelávaniu a komunite, ale i architektúrou budovy.

V blízkosti východnej stanice v Mníchove sa nachádza bývalý priemyselný park WERK12. Tento projekt spája minulosť s prítomnosťou. Je to nová inovatívna budova pre kancelárie, gastronómiu, šport a zábavu. Sklenená fasáda s písmenami vytvára impozantný dialóg so svojim okolím.
 
Architekti pri návrhu lekárne v španielskej Murcii zakomponovali názov „Farmacia“ do prednej časti pri vchode do priestoru. Vytvára to dojem, že sa celá budova opiera o túto fasádu tvarovanú textom. Tento prvok označuje použitie tohto priestoru ako lekárne, ale tvorí aj potrebnú ochranu pred slnečným žiarením, pretože hlavná fasáda smeruje na západ. Logo, ktoré v noci svieti, je čitateľné len z určitej vzdialenosti a mení sa na abstraktné zobrazenie pri pohľade z väčšej diaľky.
 
Fantázii sa medze nekladú a vhodné zakomponovanie atypických nápadov, ktoré majú aj funkciu je naša doména.

Späť
Linda Lelovská

Linda Lelovská
Tel.: +421 905 444 044
E-mail: lelovska@itb.skDenisa Krivošíková

Denisa Krivošíková
Tel.: +421 918 111 011
E-mail: krivosikova@itb.skPredajné
miesto

ITB DEVELOPMENT a.s.
Mickiewiczova 9
811 07 Bratislava
E-mail: itb@itb.sk

spýtajte sa nás

Odoslaním formulára dochádza k poskytnutiu osobných údajov dotknutou osobou prevádzkovateľovi, a to v súlade s ust. § 13 ods. 1 písm. b) zákona č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov, ktoré sú chránené a spracúvané v súlade so zásadami / pravidlami uvedenými v dokumente Ochrana osobných údajov.

Ďakujeme za Váš záujem, čoskoro Vás budeme kontaktovať.

Vyplňte formulár a my vás budeme kontaktovať

Poslať porovnanie bytov emailom