Novinky

Dokedy budeme mať výhodné úvery?

Dokedy budeme mať výhodné úvery?

Od 1.7.2019 maximálny podiel úverov nad 80 % hodnoty nehnuteľnosti klesol zo súčasných 25 % na 20 %, takže úver nad 80 % dostane menej žiadateľov. Aktuálne financovanie do 80 % hodnoty nehnuteľnosti začína od 0,95 % pri 5 ročnej fixácii.
 
Hypoopcia oproti tradičnému úveru stále ponúka výhody, ktoré je ťažké prehliadnuť. V prípade, že by sa hypoopcia zmenila k lepšiemu, vie byť úverová zmluva prehodnotená. Navyše v prípade, ak by sa do času čerpania úveru podmienky zhoršili, podmienky v podpísanej zmluve sú stále platné.
 
Úverová zmluva počká do kolaudácie, úver je možné riešiť v partnerských bankách, a to i v prípade, že stavba ešte nie je dokončená. V situácii, že by sa po schválení úveru zmenila životná situácia klienta (zmena počtu členov rodiny, začatie podnikania, zmena práce, výpadok príjmu) banka po schválení už tieto okolnosti neskúma. 
 
Stále však platí, že pokiaľ si klient vybaví úver v predstihu má istotu, že na financovanie kúpy bytu bude mať schválené peniaze z banky. Ak by sa podmienky v budúcnosti zlepšili (čo hypotekárny špecialista nepredpokladá) a klient bude stále spĺňať podmienky na opätovné schválenie úveru, je možné tento úver vymeniť za výhodnejší. 
 
Pokiaľ máte záujem o hypotéku, kontaktuje nášho hypotekárneho špecialistu, ktorý vám zadarmo poradí.

Ing. Pavol Szikora
szikora@hypomakler.sk
Tel. číslo: 0911 828 747
Späť
Linda Lelovská

Linda Lelovská
Tel.: +421 905 444 044
E-mail: lelovska@itb.skDenisa Krivošíková

Denisa Krivošíková
Tel.: +421 918 111 011
E-mail: krivosikova@itb.skPredajné
miesto

ITB DEVELOPMENT a.s.
Mickiewiczova 9
811 07 Bratislava
E-mail: itb@itb.sk

spýtajte sa nás

Odoslaním formulára dochádza k poskytnutiu osobných údajov dotknutou osobou prevádzkovateľovi, a to v súlade s ust. § 13 ods. 1 písm. b) zákona č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov, ktoré sú chránené a spracúvané v súlade so zásadami / pravidlami uvedenými v dokumente Ochrana osobných údajov.

Ďakujeme za Váš záujem, čoskoro Vás budeme kontaktovať.

Vyplňte formulár a my vás budeme kontaktovať

Poslať porovnanie bytov emailom