Novinky

Nájdite si svoj byt v MAMAPAPA v Dúbravke!

Nájdite si svoj byt v MAMAPAPA v Dúbravke!

Nové bývanie MAMAPAPA  je už skolaudované a z celkovej ponuky 115 bytov a 5 apartmánov v projekte zostáva posledných 6 voľných bytov a 2 apartmány!

V ponuke  nájdete 2-, 3-, 4- aj 5-izbové byty a apartmány v cene od 124 200 eur, vybrať si bude vedieť prakticky každý. Nájdite medzi nimi ten svoj a pridajte sa k šťastným majiteľom v štýlovom projekte MAMAPAPA!

V prípade záujmu o obhliadku konkrétneho bytu/apartmánu, kontaktujte našu predajkyňu e-mailom na lelovska@itb.sk alebo telefonicky na čísle +421 905 444 044.
 
Pokiaľ plánujete financovať kúpu bytu prostredníctvom úveru na bývanie, neváhajte a využite aktuálne podmienky ešte pred ďalším sprísnením pravidiel pre ich poskytovanie.

 V roku 2018 Národná banka Slovenska zaviedla pravidlo maximálnej úverovej angažovanosti žiadateľa vo výške 8-násobku ročného príjmu (DTI – Debt To Income). Jednoducho povedané, ide o maximálnu výšku všetkých úverov, ktoré žiadatelia o hypotéku môžu mať.Sprísnili sa tiež podmienky pre žiadateľov, ktorí chcú úver vyšší ako 80 % hodnoty nehnuteľnosti. K úverom nad  80 % hodnoty nehnuteľnosti sa tak dostane menšia skupina žiadateľov.Okrem toho, banky prestali poskytovať úvery vo výške vyššej ako 90 % hodnoty nehnuteľnosti.

 Od 1. 7. 2019 dôjde k nasledovným zmenám pravidiel pre poskytovanie úverov:
- Maximálny podiel úverov nad 80 % hodnoty nehnuteľnosti klesne zo súčasných 25 % na 20 %, takže úver nad 80 % dostane menej žiadateľov. 
- Maximálny podiel úverov s DTI viac ako 8-násobku ročného príjmu klesne z aktuálnych 10 % na 5 %. Dodatočných 5 % úverov na bývanie bude poskytovaných klientom do 35 rokov s príjmom neprevyšujúcim 1,3-násobok priemernej mzdy a zároveň DTI pri týchto úveroch neprevyšujúcim 9-násobok ich ročného príjmu.

V dôsledku týchto plánovaných zmien dôjde k sprísneniu podmienok pre poskytovanie úverov na bývanie a tie sa stanú pre klientov menej dostupnými, prípadne úplne nedostupnými. Z tohto dôvodu sme pre Vás sformulovali odporúčania, ktoré vám pomôžu získať úver za výhodnejších podmienok a v požadovanej výške:
- Ak potrebujete úver na financovanie kúpy bytu, požiadajte oň čo najskôr.
- Využite našu hypoopciu ešte teraz a dajte si úver schváliť za aktuálnych menej prísnych podmienok.
- Dajte si porovnať ponuky od viacerých bánk.
- Využite bezplatnú konzultáciu hypotekárneho špecialistu, Ing. Pavol Szikora na telefónnom čísle 0911 828 747.

Veríme, že naše rady sú pre vás užitočné a využijete ich ešte kým sú podmienky výhodné – napríklad na kúpu niektorého z posledných voľných bytov v MAMAPAPA.Späť
Linda Lelovská

Linda Lelovská
Tel.: +421 905 444 044
E-mail: lelovska@itb.skDenisa Krivošíková

Denisa Krivošíková
Tel.: +421 918 111 011
E-mail: krivosikova@itb.skPredajné
miesto

ITB DEVELOPMENT a.s.
Mickiewiczova 9
811 07 Bratislava
E-mail: itb@itb.sk

spýtajte sa nás

Odoslaním formulára dochádza k poskytnutiu osobných údajov dotknutou osobou prevádzkovateľovi, a to v súlade s ust. § 13 ods. 1 písm. b) zákona č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov, ktoré sú chránené a spracúvané v súlade so zásadami / pravidlami uvedenými v dokumente Ochrana osobných údajov.

Ďakujeme za Váš záujem, čoskoro Vás budeme kontaktovať.

Vyplňte formulár a my vás budeme kontaktovať

Poslať porovnanie bytov emailom